איך להיות זמר

איך להיות זמר, כוכב נולד, בית ספר למוסיקה, פיתוח קול

אתר מוסיקה נועד כדי לתת מענה, עצות, רעיונות מידע וחיפוש אחר הכישרון הבא במוסיקה.

החלום של כל אחד ואחד מאיתנו להיות מפורסם עולה בקנה אחד, לאחרונה, עם להיות זמר/ת. בעשור האחרון עם שידורן של תוכניות בידור כמו "כוכב נולד" ובאחרונה, גם התוכנית "דה וויס" המצליחה, גרמו לכולנו להבין שדי בכישרון לשיר ומעט מזל להפוך את המדינה כולה ולהיות מפורסם בכל קנה מידה ארצי.

תוכניות הריאליטי מהוות קרש קפיצה אדיר לכל מי שמעוניין להתפרסם בקלות ובמהירות ולהגיע לתחום הזמרה. די בהאזנה קצרה לכל תחנות הרדיו הנחשבות כדי להבין שמרבית הזמרים ששיריהם משודרים ללא הפסקה "השתמשו" בקרש קפיצה זה כדי לחדור לעולם תעשיית הבידור בדרך הקצרה ביותר. במקצוע זה קשה להצליח ולהתפרסם גם בעקבות ריבוי האמנים הקיימים בתחום וגם מפני שכבר קיימים זמרים וזמרות מצליחים מאוד ולהם קיימת עדת מעריצים רבה, אף על פי כן, בתעשיית המוסיקה קיימת תמיד דרישה לקול חדש, שונה ומיוחד יותר מהקיים, לכן מי שרוצה להיות זמר ולא יכול או מסוגל להשתתף בתוכניות אלו, עליו להתמיד ולנסות להיכנס לתחום דרך שלל תפקידים כמו זמרי ליווי, מבצעי טקסטים, הופעות ועוד…אולי לכם יש את הקול אחריו מחפשים כבר זמן רב?

אז לכל מי ששואל את עצמו איך להיות זמר, נעניק מספר עצות מועילות: ראשית, חשוב להיות מעורבים בכל תעשיית הבידור- בין אם על ידי קשרים קיימים או יצירת קשרים עם העוסקים בדבר: מלחינים, זמרים אחרים, כותבי טקסטים ועוד…

שנית, תמיד כדאי לפתח עוד יותר את הכישרון וזאת על ידי לקיחת שעורי פיתוח קול וקורסים בתחום. גם מכאן יכולה לצמוח הישועה כאשר יבחינו בקולכם המיוחד וינסו לקדם אותו כמה שאפשר.

שלישית, אם יש בכם מספיק אומץ כדאי לנסות את אחת מתוכניות הבידור העוסקות בתחום ולקוות לטוב- אולי אתם תהיו הכוכב הבא של ישראל?

בכל מקרה, להיות זמר זוהי פונקציה המורכבת ממזל וכישרון יחד שהם חלקים קושרים ובלתי נפרדים האחד מהשני. כדאי להתחיל ולפרוץ בכל דרך אפשרית ולפעול בכיוון, השאר כבר לא כל כך תלוי בכם…

כמו כן יוצרים יקירים אתם מוזמנים לשלוח שירים לחנים וטקסטים, במידה והלחן או הטקס ימצאו על פי דעתנו כמובן מתאימים, אנו נעבירם לאמנים מפורסמים וכן אולי לכוכב נולד הבא.